Kiitokset

Unelmasta todeksi.

 
"Onnellisuusopisto on saanut lisätä iloa, naurua ja hyvinvointia jo kolme antoisaa vuotta. Haluan sanoa kauneimmat kiitokseni teille, jotka olette olleet mukana Onnellisuusopiston suunnittelussa, perustamisessa ja suunnitelmien toteuttamisessa;
 
Rakkaat asiakkaat, on ollut ilo kulkea kanssanne onnellisuuden polkua. Nauraa, iloita, oivaltaa sekä tarvittaessa auttaa tämän polun löytämisessä. Te annatte elämääni ainutlaatuista merkityksellisyyttä. 
 
Kiitos yhteistyökumppaneille, ystäville, sukulaisille, perheenjäsenille ja kouluttajille, joilta olen saanut myös oppia valtavasti. Teidän pyyteetön apu ja panostus on mahdollistanut sen, mikä yksin olisi ollut vaikeaa tai mahdotonta.

Toivon voivani siirtää tätä saamaani apua, tukea ja rakkautta eteenpäin aina sitä tarvitsevia kohdataessa."
 
Annukka Blom-Ruohisto, Onnellisuusopiston perustaja

Onnellisuusopiston tiimi:



Hallitus ja omistus: Annukka Blom-Ruohisto, Janne Ruohisto, Heikki Blom
 
Graafikko: Rami Roppo

Onnellisuusopisto-logon suunnittelu ja toteutus: Riikka Nykyri (2009 - 2012) Rami Roppo (2012 - )
Onnellisuusopiston radiomainos: Timo Kollin
Copy writing-konsultointi: Paula Jylhä, Joni Lehto, Joni Mäkinen, Petteri Kotamäki, Krista Ohblom 
Valokuvaus: Veera Aaltonen
Kuvien muotoilu ja ikuinen kärsivällisyys: Johannes Blom
ATK-tuki: Joni järvinen
Talousneuvonta: Oskari Kettunen 
 

Yhteistyökumppanit ja asiakkaat

Aavekonsultit Oy, www.nokela.net
 
 

Ajatellen, www.ajatellen.fi
 
Carmi Oy, www.carmi.fi
 
Elä paremmin.fi, www.elaparemmin.fi
 
 
First Crush, www.firstcrush.fi

Hyvinvointitapahtumat.fi, www.hyvinvointitapahtumat.fi
 
iCS iConnect Solutions Oy, www.iconnect.fi
 
Intunex Oy, www.intunex.fi
 
Kokoushotelli Siikaranta, www.hotellisiikaranta.fi
 
Kota Group Oy, Kota Trade

Liikenteen turvallisuusvirasto, www.trafi.fi

Mainostoimisto Dotter, www.dotter.fi
 
Mallipaino Oy, www.mallipaino.fi
 
 
 
Naurujooga Helsinki, www.naurujoogahelsinki.fi
 
Natural Insight, www.naturalinsight.fi

Novartis Finland Oy, www.novartis.fi
 
Parkinson-yhdistys, www.parkinson.fi
 
Perfekti Oy, www.perfekti.com

Pikkujuttu, www.pikkujuttu.net
 
Pikkujoulut Helsinki, www.pikkujouluthelsinki.com
 
Pilates Class Jessi K, www.pilatesclass.fi
 
Polttarit Helsinki, www.polttarithelsinki.com
 
PT Elina Sónne, www.elinasonne.fi
 
Siivouspalvelu Kota, www.siivouspalvelukota.com
 
Suomen Muistikoulutus Oy, www.muistikoulutus.fi
 
Svalbo Communications Oy, www.svalbo.fi
 
Taikuri Luttinen, www.luttinen.net

Taitotalon Kongressikeskus, www.taitotalo.com
 
 
Uskalla Innostua www.uskallainnostua.fi

Valio Oy, www.valio.fi

Viestinnän Virittämö, www.viestinnanvirittamo.fi
 
Yellow Sky Oy Ltd, www.yellowsky.fi
 
Yleismiespalvelu Tiikasalo, www. yleismiespalvelu.fi
 
Youth Against Drugs Ry, www.yad.fi
 
xTune – Apua asiantuntijoilta yli organisaatiorajojen, www.xtune.fi

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                                  "Yhdessä istutetut taimet yltävät korkeimmalle"
                                                          – Annukka
 




© Onnellisuusopisto 2010-2017 Pasilanraitio 5, 00240 Helsinki | p. 044-342 3333 | info(a)onnellisuusopisto.fi